Tre super lojtarë të PSG’së rrezikojnë të mos paraqiten në gjysmëfinale nëse ndëshkohen sonte

Futboll

Tre super lojtarë të PSG’së rrezikojnë të mos paraqiten në gjysmëfinale nëse ndëshkohen sonte

Më: 13 prill 2021 Në ora: 19:36
Paris Saint Germain

Paris Saint Germain sot pret në shtëpi Bayern Munich për ndeshjen kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave u luajt në Allianz Arena dhe përfudoi me rezultat 2-3 për skudrën e Pochetinos.

Tek skuadra e PSG’së, tre lojtarë rrezikojnë suspendimin për gjysmëfinalen e parë në rast të ndëshkimit.

Nëse Neymar, Verratti dhe Gueye marrin një karton të verdhë sonte, ata do të mungojnë për gjysmëfinalen e parë të mundshme të Liga e Kampioneve, nëse klubi i tyre kalon tutje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat