Shifra rekorde të arritura në peticionin për parandalimin e Superligës

Futboll

Shifra rekorde të arritura në peticionin për parandalimin e Superligës

Më: 20 prill 2021 Në ora: 17:12
Shifra rekorde të arritura në peticionin për parandalimin e Superligës

Një peticion që bën thirrje për ndalimin e Superligës Evropian të njoftuar së fundmi ka grumbulluar mbi 100 mijë nënshkrime në vetëm dy ditë.

Njoftimi i Superligës Evropiane të klubeve ka sjellë tronditje në të gjithë botën e futbollit dhe është dënuar gjerësisht nga të tjerët si UEFA, FIFA, ish-lojtarët dhe tifozët, shkruan Demokracia.

Ndër 12 klubet më të fuqishme të futbollit evropian kanë rënë dakord të jenë anëtarë themelues të garës evropiane.

Një tifoz i futbollit përmes sajtit “Change.org” ka filluar një peticion për të shprehur kundërshtimin e tyre të ashpër ndaj Superligës.

Peticioni, i filluar nga Harry Groves, ka kapërcyer 100 mijë nënshkrime dy ditë pas njoftimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat