Prapaskena

Futboll

Prapaskena

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:09
Prapaskena

Karim Benzema te Paris Saint-Germain.

Një transferim që nuk ka ndodhur kurrë, por që mund të ishte verifikuar para disa vitesh, pas largimit të parë të Zidane nga Real Madrid.

Le10Sport ka zbuluar prapaskenën.

Karim Benzema duket se ka pranuar të takohet me Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG, për një darkë joformale në një lokal të famshëm ë Parisit. Një darkë ku duket se janë hedhur bazat për një transferim të sulmuesit në Francë në dimrin e 2019-ës.

Një transferim që nuk është konkretizuar për shkak të Thomas Tuchel.

Trajneri gjerman, në drejtim të PSG-së në atë kohë, ka bblokuar gjithçka. PSG  investoi te lojtarë të tjerë më pas dhe për transferimin e francezit nuk u fol më.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat