Formacionet zyrtare, Zvicra me dy shqiptarë kundër Italisë

Futboll

Formacionet zyrtare, Zvicra me dy shqiptarë kundër Italisë

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2021 Në ora: 19:51
Shaqiri në veprim

Zvicra sonte përballet me Italinë, në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit A të Kampionatit Evropian.

Italia shkëlqeu në përballjen e parë, duke e demoluar me 3:0 Turqinë, ndërsa Zvivra barazoi (1:1) me Uellsin.

Zvicra paraqitet me dy shqiptarë në përbërje, Xherdan Shaqirin dhe kapitenin Granit Xhaka, ndërsa Admir Mehmedi është në bankë. 

Italia - Zvicra

Stadiumi "Olimpico" në Romë. 
Gjyqtar: S. Karasev (Rusia).
Italia: Donnarumma, Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi, Immobile, Insigne.
Zvicra: Sommer, Elvedi, Schar, Akanji, Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Shaqiri, Seferoviq, Embolo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat