Formacionet zyrtare Suedi – Sllovaki

Futboll

Formacionet zyrtare Suedi – Sllovaki

Nga: K.G. Më: 18 qershor 2021 Në ora: 14:03
Formacionet zyrtare Suedi – Sllovaki

Sllovakia ka shënuar fitore e Suedia ka barazuar në hapje të Grupit E të Kampionatit Evropian.

Sllovakët sot synon fitoren e dytë e të kualifikimit, ndërsa Suedia të parën e kërkon dhe që e bën një drejt të tetës së finales.

Formacionet zyrtare Suedi – Sllovaki

Stadiumi " Gazprom Arena" në St. Petersburg.
Gjyqtar: D. Siebert.

Suedia: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - S. Larsson, Olsson, Ekdal, Forsberg - Berg, Isak.
Sllovakia: Dubravka - Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan - Kucka, Hrosovsky, Koscelnik, Mak, Hamsik - Duda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat