Shaqiri, Xhaka, Mehmedi me Zvicrën përballen në superfuqinë botërore 

Futboll

Shaqiri, Xhaka, Mehmedi me Zvicrën përballen në superfuqinë botërore 

Nga: Kemajl Goca Më: 23 qershor 2021 Në ora: 23:21
Shaqiri

Zvicra është e pafat! Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, me Zvicrën do të përballen me kombëtaren e Francës.

Treshja shqiptare kundër kampionit në fuqi të botës, Francës. Ndeshja luhet të hënën e 28 qershorit, duke filluar nga ora 21.00.

Ja ballafaqimet e të tetës së finales së Kampionatit Evropian

Çiftet e tetës së finales
Me 26 qershor 

Uellsi-Danimarka 18.00
Italia - Austria 21.00

Me 27 qershor 
Holanda - Republika e Çekisë 18.00
Belgjika – Portugalia 21.00

Me 28 qershor 
Kroacia - Spanja 18.00
Franca – Zvicra 21.00

Me 29 qershor
Anglia – Gjermania 18.00
Suedia – Ukraina 21.00

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat