Vlerësohen me nota Xherdan Shaqiri dhe Lionel Messi, ky është dallimi i vogël

Futboll

Vlerësohen me nota Xherdan Shaqiri dhe Lionel Messi, ky është dallimi i vogël

Nga: Kemajl Goca Më: 19 shtator 2021 Në ora: 23:12
Pamje nga ndeshja e sotme

Xherdan Shaqiri u paraqit 79 minuta në fushë për Lyonin dhe Lionel Messi 76 minuta për PSG-në. 

Lyonit nuk i priu fati sportiv, pësoi humbje në minutat e fundit me rezultat 2:1 nga PSG-ja në Paris.

Lyoni ishte shumë afër barazimit, por fati sportiv e tradhtoi në minutën e 90+2, kur Icardi realizoi për 2:1.

Image

Notat

Faqja e specializuar për statistika dhe nota, “Soffascore”, Shaqirin e vlerëson me notë 7, ndërsa Messin me 7.5. 

Lojtar i ndeshjes është Lucas Paqueta i Lyonit, me notën 7.8.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat