Flamurtari ndahet baras me 2 Korrikun, Vllaznia kthehet me një pikë

Futboll

Flamurtari ndahet baras me 2 Korrikun, Vllaznia kthehet me një pikë

Nga: K.G. Më: 25 shtator 2021 Në ora: 18:12
Flamurtari ndahet baras me 2 Korrikun, Vllaznia kthehet me një pikë

Nga tre ndeshje që janë zhvillua sot në Ligën e Parë të Kosovës në futboll (Grupi B), të gjitha përfunduan pa fitues. 

Derbi i kryeqytetit mes Flamurtarit dhe 2 Korrikut përfundoi baras (0:0). 

Vllaznia nga Pozhorani importon pikë nga Vushtrria sikurse edhe Kika e Hogoshtit nga Vitia.

2 Korriku kryeson me 11 pikë, pasojnë Ramiz Sadiku me 9, Flamurtari 8, Vllaznia 8, Fushë Kosova 7, Vushtrria 6, Arbëria 5, Vitia 4, KIka 3 dhe Ferizaj 2 pikë.

Grupi B, sot

Vitia – Kika 0:0
Fushë Kosova - Vllaznia 1:1
Flamurtari – 2 Korriku 0:0

Dje 
Arbëria – Ferizaj  0:0

Nesër 
Vushtrria - Ramiz Sadiku 15.00

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat