Xherdan Shaqiri me Lyonin fitojnë derbin francez 

Futboll

Xherdan Shaqiri me Lyonin fitojnë derbin francez 

Nga: Kemajl Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 22:51
Xherdan Shaqiri me Lyonin fitojnë derbin francez 

Futbollisti Xherdan Shaqiri me Lyonin shënuan fitore në derbin francez, duke e mundur me rezultat 2:0 skuadrën e Monaco-s. 

Shaqiri u paraqit titullar duke u zëvendësuar në minutën e 67-të.

Shaqa tregoi lojë të mirë duke iu gëzuar këtij trepikëshit të rëndësishëm.

Në minutë e 74-të, Ekambi nga penalltia shënoi për epërsinë e Lyonit. 

Në minutën e 90-të, Denayer vulos fitoren (2:0). 

Pas javës së 10-të, Lyon renditet në vend të pestë me 16 pikë, ka dy pikë më shumë se Monaco që është në pozitën e shtatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat