PSG i ofron shkëmbim të lojtarëve Barcelonës, Icardi për Agueron

Futboll

PSG i ofron shkëmbim të lojtarëve Barcelonës, Icardi për Agueron

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 14:16
PSG i ofron shkëmbim të lojtarëve Barcelonës, Icardi për Agueron

PSG po tenton të rregullojë marrëdhëniet me Barcelonën. Dy klubet, që pas kalimit të Neymar në Francë duke paguar klauzolën 223 milion euroshe, kanë pasur “fërkime” mes tyre.

Së fundmi PSG, sipas asaj që shkruan “El Nacional”, u ka ofruar katalanasve një shkëmbim lojtarësh.

Bëhet fjalë për një skenar interesant. PSG kërkon të bashkoje sulmuesin Sergio Aguero me Leo Messin në kryeqytetin francez.

Në këmbim jep Mauro Icardin, i cili nuk po gjen shumë hapësira në skuadrën e Pochettino dhe normalisht do e dëshironte një rol protagonisti që Barcelona ia siguron.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat