Ish-trajneri i Prishtinës kanosi me thikë Shpend Ahmetin, mbahet në paraburgim

Futboll

Ish-trajneri i Prishtinës kanosi me thikë Shpend Ahmetin, mbahet në paraburgim

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 18:05
Ish-trajneri i Prishtinës kanosi me thikë Shpend Ahmetin, mbahet në paraburgim

Trajneri i njohur, Afrim Toverlani është arrestuar dhe ndodhet në paraburgim, pasi ka kërcënuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Sipas burimeve të KK, me datë 25, zotëri Toverlani ka qenë i dehur dhe ka mbajtur me vete edhe një armë të ftohtë, thikë dhe ka shkuar tek shtëpia e Shpend Ahmetit.

“Më 25.10.2021 rreth orës 17:50 Policia ka marrë informacionin se është raportuar një rast i kërcënimit në lagjen Nic në Çagllavicë, saktësisht në shtëpinë e kryetarit të komunës Shpend Ahmeti.

Patrulla kur ka shkuar në vendngjarje i ka takuar katër burra të cilat janë bashkëpunëtorë të Shpend Ahmetit dhe trajnerin Afrim Tovërlani”.

Toverlani është në mbajtje prej 48 orësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat