Këto janë skuadrat që siguruan fazën çerekfinale të Carabao Cup

Futboll

Këto janë skuadrat që siguruan fazën çerekfinale të Carabao Cup

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:43
Ilustrim

Shorti i fazës çerekfinale të Kupës Carabao do të hidhet të shtunën më 30 tetor nga ora 10:30.

Pas ndeshjeve të zhvilluara të martën dhe të mërkurën, befasia më e madhe i ndodhi Manchester Cityt që u mposht nga West Ham United pas ekzekutimit të penalltive.

Këto janë të gjitha skuadrat që siguruan kualifikimin në çerekfinale të kësaj gare:

Arsenali, Chelsea, Sunderlandi, Tottenhami, Leicester City, Liverpoli, Brentfordi, dhe West Ham United.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat