Nuk ka rinovuar kontratën me Bayernin, klube të mëdha luftojnë për Tolisson

Futboll

Nuk ka rinovuar kontratën me Bayernin, klube të mëdha luftojnë për Tolisson

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 10:09
Corentin Tolisso

Corentin Tolisso i përfundon kontratën qershorin e ardhshëm dhe tashmë klubet e mëdha evropiane po luftojnë për të.

Sipas La Gazzetta dello Sport , Bayern është dorëhequr për humbjen e mesfushorit francez , për të cilin shumë klube dëshirojnë.

Sipas informacioneve, Paris Saint-Germain, Atlético de Madrid dhe Tottenham janë ata që e nisin me avantazh për ta marrë atë.

Në Itali interesohen edhe Juventusi dhe Interi, por gjendja e tyre ekonomike e vështirëson ‘betejën’ me klubet e tjera. Në vitin 2017, Bayern pagoi 41.5 milionë euro për të. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat