Barcelona ofron shtatë lojtarë në shkëmbim të Ferran Torres

Futboll

Barcelona ofron shtatë lojtarë në shkëmbim të Ferran Torres

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 16:49
Ferran Torres.

Barcelona tashmë ka identifikuar shtatë lojtarët që do i lejojnë të shkëmbehen me sulmuesin e Manchester Cityt, Ferran Torres.

Pavarësisht gjendjes së rëndë financiare, katalunasit e duan Torres brenda njërit nga dy afatet e ardhshme verore.

Derisa Pep Guardiola është kundër të ndajë rrugët me 21-vjeçarin, tekniku spanjoll është i hapur që të sjellë Pedrin në “Etihad Stadium”.

Por, sipas raportimeve në Spanjë, Barcelona nuk do pranojë assesi largimin e mundshëm të Torresit.

Mirëpo, skuadra e La Liga-s është gati të ndajë rrugët me futbollistët si Sergino Dest, Sergi Roberto, Clement Lenglet, Oscar Mingueza, Philippe Coutinho, Neto ose Samuel Umtiti.

Man City për momentin preferon që të mos pranojë asnjërin nga këta lojtarë dhe në këmbim kërkon vetëm para.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat