​Evertoni kontakton Mourinhon, përgjigjet portugezi

Futboll

​Evertoni kontakton Mourinhon, përgjigjet portugezi

Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:17
Jose Mourinho

Everton ka kontaktuar trajnerin e Romës, Jose Mourinho për të marrë drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Rafa Benitez sot, pretendon “The Telegraph”, por ai i refuzoi ata.

U njoftua zyrtarisht sot se Benitez u shkarkua pas vetëm gjashtë muajsh në krye të “Toffees” pas rezultateve shum ëtë dobëta në Premier Ligë.

Ish-trajneri i Interit dhe Napolit, Benitez, kishte nënshkruar një kontratë trevjeçare, por tani Evertoni është në kërkim të një trajneri të ri.

Sipas “Telegraph Sport”, klubi anglez ka kontaktuar menjëherë Jose Mourinhon, i cili i refuzoi menjëherë, pasi ai iu bashkua Romës vetëm gjatë verës së kaluar.

Mes kandidatëve për të zëvendësuar Benitezin, do të jetë edhe Paulo Fonseca, një tjetër ish-trajner i Romës, i cili tashmë ishte lidhur me Tottenhamin.

Opsionet e tjera përfshijnë një rikthim të mundshëm në Everton për trajnerin e Belgjikës Roberto Martinez, i cili kishte si dhe Duncan Ferguson ose Marco Silva.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat