Mrekullia e shqiptarit, i katërti në mesin e futbollistëve më të mirë në Kroaci

Futboll

Mrekullia e shqiptarit, i katërti në mesin e futbollistëve më të mirë në Kroaci

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:17
Mrekullia e shqiptarit, i katërti në mesin e futbollistëve më të mirë në Kroaci

Sipas anketës të të përditshmes “Jutarnji List”, Arian Ademi, hyri në raundin e dytë në përzgjedhjen e futbollistit më të mirë në Kroaci, në 50 vitet e fundit.

Ademi në raundin e parë u ndal në vendin e katërt, me 5.62 për qind të votave, ndërsa në vendin e parë, me 52,4 për qind u ndal Luka Modriç. Para Ademit janë Davor Shuker dhe Robert Prosineçki.

“Faleminderojë gazetarët që më vendosën në listën e 50 futbollistëve më të mirë në Kroaci në 50 vitet e fundit.

Jam i lumtur që kalova raundin e parë dhe u futa në mesin e 25 futbollistëve më të mirë,” tha mes tjeras Ademi.

Përpos këtyre 4 futbollistëve, në raundin e dytë kaluan edhe Zvonimir Boban, Alen Bokshiç, Ivan Gudelj, Niko Kovaç, Zlatko dhe Niko Kranjçar, Vujoviq, Zajec…

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat