Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Futboll

Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:06
Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Reagon “Tirona Fanatics”: Ndaj Vllaznisë si në aeroport!

Siguria në stadium është një nga kërkesat më të rëndësishme nga ana e UEFA-s në prag të zhvillimit të finales së Conference League në Air Albania.

Në takimet e fundit të zhvilluara në këtë impiant ka pasur probleme, ndërsa në sfidën e kaluar kur përballej Tirana me Vllazninë, policia vendosi të mos lejonte tifozët të hynin në stadium pa mjet identifikimi me vete.

Por, ultrasit dhe saktësisht tifogrupi i Tiranës, “Tirona Fanatics” kanë reaguar së fundmi në lidhje me kartat e identitetit duke theksuar se ata për asnjë moment nuk do të hyjnë në stadium duke treguar mjetet e identifikimit ndërsa shtojnë se ndaj shkodranëve hyrja në stadium ishte njësoj sikur të kaloje në një aeroport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat