Dy gjigantët italian në garë për Bernardeschin

Futboll

Dy gjigantët italian në garë për Bernardeschin

Më: 21 janar 2022 Në ora: 23:52
Bernardeschi

Interi ka kërkuar informacion për Federico Bernardeschi, kontrata e të cilit skadon me Juventusin në fund të sezonit.

Nerazzurrët janë lidhur me lëvizje të mundshme për dyshen e Bianconerëve, Paulo Dybala dhe Juan Cuadrado, dhe tani ata i kanë vënë sytë edhe te një tjetër lojtar i Juventusit.

Siç raportohet nga ‘Sport Mediaset’, Interi ka regjistruar interesimin e tyre për 27-vjeçarin Bernardeschi dhe ata kanë kërkuar informacion për të nga Juventusi. Marrëveshja aktuale e anësorit italian skadon në fund të këtij sezoni dhe një rinovim do të bazohej në një rënie rroge, kështu që një lëvizje në kryeqytetin e Lombardisë mund të jetë tërheqëse për të.

Edhe Milani është i interesuar për Bernardeschi, ndaj Interi do të duhet të paraqesë një ofertë bindëse nëse dëshiron të sigurojë nënshkrimin e tij. Lojtari do të jetë në gjendje të nënshkruajë një parakontratë me një klub të ri në më pak se dy javë.

Bernardeschi ka shënuar një gol dhe ka dhënë tre asistime në 17 paraqitje në Serie A këtë sezon. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat