Goditi me shishe dy futbollistë të Aston Villës, arrestohet një tifoz

Futboll

Goditi me shishe dy futbollistë të Aston Villës, arrestohet një tifoz

Më: 22 janar 2022 Në ora: 17:08
Goditi me shishe dy futbollistë të Aston Villës, arrestohet një tifoz

Goditi me shishe dy futbollistë të Aston Villës, arrestohet një tifoz!

Një tifoz i Evertonit ka përfunduar në prangat e policisë, pasi ka hedhur një shishe në fushë, duke goditur dy futbollistë kundërshtarë në ndeshjen ndaj Aston Villës në “Goodison Park”.

Episodi është regjistruar në shtesën e pjesës së parë, kur futbollistët miq po festonin golin e vetëm të ndeshjes, teksa nga tribuna ka ardhur një shishe plastike, që ka goditur dy futbollistë të Aston Villës, mes të cilëve edhe Lucas Digne, i cili deri pak ditë më parë vishte fanellën e “toffees”.

Menjëherë policia ka marrë në shqyrtim kamerat e stadiumit dhe ka identifikuar e prangosur një tifoz të Everton, ndërsa hetimi vijon për një zbardhje të plotë të ngjarjes. Sa i përket ndeshjes, Aston Villa u largua me tre pikë, falë fitores 0-1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat