Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i muajit mars për Manchester United

Futboll

Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i muajit mars për Manchester United

Më: 26 mars 2022 Në ora: 16:41
Cristiano Ronaldo

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtar i muajit mars për Manchester United.

Me anë të votave të tifozëve, Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë për muajin mars, te Manchester United.

Këtë e ka konfirmuar Manchester United në rrjetin e tyre social, Twitter.

Cristiano Ronaldo gjatë muajit mars, pati një paraqitje fenomenale për ‘Djajtë e Kuq’.

Ai shënoi tre gola, në fitoren e United 3:2 derbin ndaj Tottenham Hotspur.

Përveç që është zgjedhur lojtar i muajit, goli i parë i shënuar në ndeshjen ndaj Tottenham, është zgjedhur goli më i mirë gjithashtu për muajin mars.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat