Gjilani baras me Dritën, Ballkani zyrtarisht kampion i Kosovës

Futboll

Gjilani baras me Dritën, Ballkani zyrtarisht kampion i Kosovës

Nga: K.G. Më: 4 maj 2022 Në ora: 15:52
Gjilani baras me Dritën, Ballkani zyrtarisht kampion i Kosovës

Ballkani i Therandës edhe zyrtarisht është kampion i Kosovës, duke iu falënderuar edhe barazimit (0:0) në derbin e madh mes Gjilanit dhe Dritës.

Ballkani udhëheq kreun me 70 pikë, 11 më shumë se Gjilani edhe tre javë sa kanë mbetur deri në fund.

Ballafaqimi mes Gjilanit dhe Dritës, u karakterizua me lojë të mirë.

Drita pati disa raste të mira, ku duhet veçuar atë të minutës së 31-të, Amir Hajzeraj nga 5-6 metra qëllon tërthorësen e Gjilanit.

Drita është në pozitën e tretë me 57 pikë pas 33 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat