Shiu i rrëmbyer ngre lart barin e fushës dhe e shndërron në një “trampolinë

Futboll

Shiu i rrëmbyer ngre lart barin e fushës dhe e shndërron në një “trampolinë

Më: 9 maj 2022 Në ora: 12:42
Shiu i rrëmbyer ngre lart barin e fushës dhe e shndërron në një “trampolinë

Shiu i rrëmbyer ngre lart barin e fushës dhe e shndërron në një “trampolinë!

Shirat e rrëmbyeshëm pushtuan jugun e Italisë ditën e djeshme, teksa mjaftuan vetëm tre orë për të përmbytur stadiumin e qytetit të Cerignolës,duke anuluar edhe ndeshjen e vendasve ndaj Brindisit.

Uji mbuloi thuajse gjysmën e fushës, ndërsa në gjysmën tjetër depërtoi poshtë tapetit të gjelbër, duke e ngritur atë lart dhe kaq mjaftoi që një nga personat të bënte edhe humor, duke kërcyer mbi tapetin mbi ujë.

Ndeshja mes Cerignolës dhe Brindisit ishte e vlefshme për Serinë D italiane dhe tashmë pritet të caktohet një tjetër datë për zhvillimin e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat