Adnan Januzaj shënon, Sociedad demolon Cadiz-in

Futboll

Adnan Januzaj shënon, Sociedad demolon Cadiz-in

Nga: K. Goca Më: 12 maj 2022 Në ora: 21:20
Adnan Januzaj shënon, Sociedad demolon Cadiz-in

Skuadra e Sociedad e ka demoluar me rezultat 3:0 Cadiz-in, në takimin e javës së 36-të të kampionatit spanjoll.

Futbollisti nga Kosova, Adnan Januzaj, u paraqit standard, duke kontribuar në fitoren e thellë. 

Ai shënoi nga penalltia në minutën e 53-të për rezultatin 2:0. 

Januzaj u zëvendësua në minutën e 78-të.

Golat i realizuan Sorloth (18'), Januzaj (53'-nga penalltia), Portu (90+8'-nga penalltia). 

Sociedad renditet në vend të gjashtë me 59 pikë e Cadiz në të 17-tin me 35.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat