Dorëzohet Arsenal, ia lëshon pozitën e katërt Tottenhamit - mposhtet në ndeshjen vendimtare

Futboll

Dorëzohet Arsenal, ia lëshon pozitën e katërt Tottenhamit - mposhtet në ndeshjen vendimtare

Më: 16 maj 2022 Në ora: 23:14
Foto ilustrim

Arsenal ka çuar dëm mundësinë për t’u rikthyer në top katërshe para xhiros së fundit në Premier Legaue.

‘Gunners’ janë mposhtur 2:0 nga Newcastle dhe në xhiron e fundit do të futen nga pozita e pestë.

Skuadra e Mikel Arteta u thye fillimisht në minutën e 55’ kur Ben White dërgoi topin në rrjetën e tij.

Shpresat u shuan në minutën e 85’ me golin e shënuar nga Bruno Guimares, i cili edhe i humbi pozitën e katërt skuadrës së Arsenal.

Londinezët mbeten me 66 pikë në pozitën e pestë, me dy pikë më pak sesa Tottenhami që është në pozitën e katërt.

E vetmja shpresë e Arsenal për Champions League është humbja e Tottenham dhe fitorja e tyre në xhiron e fundit.

Newcastle në anën tjetër me këtë fitore shkon në 46 pikë për pozitën e 12 në tabelë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat