Kasami hyn në lojë, shënon golin e fitores dhe përjashtohet me të kuq brenda pesë minutave

Futboll

Kasami hyn në lojë, shënon golin e fitores dhe përjashtohet me të kuq brenda pesë minutave

Më: 22 maj 2022 Në ora: 20:48
Kasami hyn në lojë, shënon golin e fitores dhe përjashtohet me të kuq brenda pesë minutave

Pajtim Kasami e ka zhvilluar ndeshjen e fundit për Baselin dhe e mbylli aventurën e tij në formë speciale.

Ai u inkuadrua në lojë në minutën e 69-të të ndeshjes.

Vetëm dy minuta pasi u inkuadrua, Kasami realizoi golin e fitores për 2:1.

Një minutë më pas ai u ndëshkua me karton të verdhë pasi festoi duke e zhveshur fanellën, kurse në minutën e 74-të e mori edhe kartonin  dytë të verdhë dhe u përjashtua nga ndeshja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat