Jo vetëm Lukaku, Interi do t’i prezantojë edhe tri super transferime të tjera

Futboll

Jo vetëm Lukaku, Interi do t’i prezantojë edhe tri super transferime të tjera

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:48
Jo vetëm Lukaku, Interi do t’i prezantojë edhe tri super transferime të tjera

Interi është tejet i zënë në këtë afat kalimtar, derisa tashmë kanë afruar Andre Onanan, Henkrih Mkihtaryan, ndërsa Romelu Lukaku në javën e ardhshme i kompleton testet mjekësore, raporton Gianluca di Marizio.

Sulmuesi belg u largua nga Nerazzurët në verën e kaluar, duke u rikthyer te Chelsea në shifrën rekorde për blutë, 115 milionë euro.

Por, Thomas Tuchel nuk e shihte në ekipin e tij, andaj skuadra londineze po e huazuan Lukakun te Interi për tetë milionë euro, plus dy milionë bonuse.

Mirëpo, Big Rom nuk do të jetë transferimi i vetëm i klubit italian, pasi edhe dy prurje të tjera do të bëhen.

Kristjan Assllani do të kalojë nga Empoli te nënkampioni i Italisë dhe testet mjekësore do të realizohen në javën që po vije.

Një tjetër transferim është edhe Raoul Bellanona, një mbrojtës i djathtë, që ka arritur marrëveshje verbale me klubin.

Ende nuk dihet nëse Interi do të realizojë transferimin e Paulo Dybalas, por që janë favoritë në këtë garë, pasi rivalizohen nga Milani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat