Barca kërcënon Frenkie de Jong të kthehet në kontratën e vjetër

Futboll

Barca kërcënon Frenkie de Jong të kthehet në kontratën e vjetër

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 17:58
Frenkie de Jong.

Barcelona po bëjnë çmos të heqin dorë nga paga aktuale e Frenkie de Jong.

Lojtari holandez është pjesë e rëndësishme e klubit, por paga e tij është një problem i papërballueshëm.

Raportime të fundit nga David Ornstein thonë se Barcelona i ka thënë Frenkie de Jong të kthehet në kontratën e tij të mëhershme, sepse kanë evidenca për ‘kriminalitet’ gjatë rinovimit të tij.

Këto shkelje ligjore, ‘kriminale’ siç cilësohen nga bordi aktual, insistohet të jenë bërë nga bordi i kaluar.

Nëse Frenkie de Jong nuk pranon reduktim në pagë ose nuk largohet, Barca synon të ndërmarrë aksione ligjore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat