Shtatë shqiptarë titullarë në sfidën Winterthur - Zurich, ky është rezultati dhe notat e lojtarëve

Futboll

Shtatë shqiptarë titullarë në sfidën Winterthur - Zurich, ky është rezultati dhe notat e lojtarëve

Nga: Kemajl Goca Më: 14 gusht 2022 Në ora: 18:03
Pamje nga ndeshja

Nuk ka fitore për kampionin e Zvicrës, Zurich, as pas javës së 5-të.

Winterthur dhe Zurich, ndajnë pikë (1:1), si njëra skuadër po ashtu edhe tjetra palë, nuk dijnë për fitore, zënë vendin e nëntë përkatësisht të dhjetë (i fundit) me nga 2 pikë.

Derbi mes shqiptarëve në elitën e futbollit zviceran.

Shtatë shqiptarë titullarë, tre të Winterthur dhe katër të Zurich.

Lojtar i ndeshjes është kapiteni i Winterthur-it, Granit Lekaj, i cili vlerësohet me notë 5 nga mediumi i njohur zviceran “Blick”, Eris Abedini 4, Samir Ramizi 4, dhe për Zurich-un Lindrit Kamberi 3, Mirlind Kryeziu 3, Blerim Xhemaili 3, Donis Avdijaj 3.

Xhemaili ndëshkohet me karton të verdhë në minutën e 41-të, Fidan Aliti në të 60-tën dhe Kryeziu në atë të 84-tën. 

Aliti dhe Avdijaj u zëvendësuan në minutën e 69-të dhe Ramizi në të 90+2.

Bledian Krasniqi futet në lojë në minutën e 80-të, duke e ndihmuar Zurich-un në këtë barazim.

Në minutën e 73-të, Francisco Rodriguez shënon për Winterthur dhe Fabian Rohner në minutën e 85-të barazon rezultatin 1:1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat