Zbulohen detajet përfundimtare të marrëveshjes së Casemiros me Manchester United

Futboll

Zbulohen detajet përfundimtare të marrëveshjes së Casemiros me Manchester United

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 22:00
Carlos Henrique Casemiro

Carlos Henrique Casemiro është lojtari më i ri i Manchester United.

Gjatë ditës së sotme u konfirmua se Real Madridi dhe ‘Djajtë e Kuq’ kanë arritur marrëveshje për transferimin e brazilianit në ‘Old Trafford’.

Pas njoftimit zyrtar nga dy klubet, është gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano që ka zbuluar detajet e marrëveshjes ndërmjet ekipeve për mesfushorin.

Real Madridi ka fituar 60 milionë funte, plus 10 milionë shtesa me largimin e Casemiros.

Lojtari ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me opsion edhe një sezon tjetër.

Pagat e tij (jo dyfish më e lartë se në ekipin mbretëror) do ta vendosin Casemiron në mesin e fituesve më të lartë të Man United.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat