Danilo: Kemi një muaj e gjysmë për ta rikthyer Juventusin ku i takon

Futboll

Danilo: Kemi një muaj e gjysmë për ta rikthyer Juventusin ku i takon

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 19:02
Danilo

Danilo iu drejtua bashkëlojtarëve duke i motivuar ata.

Juventus ishte në formë të keqe para udhëtimit të lojtarëve në ekipet kombëtare, dhe tani duhet të kthehen dhe të fillojnë të fitojnë menjëherë për të shpëtuar sezonin e tyre shkruan abcnews.al.

Danilo e kupton këtë në mënyrë të përsosur dhe, duke u larguar nga vendndodhja e kombëtares braziliane, këmbëngul se një muaj e gjysmë tjetër para Kupës së Botës në Katar do të jetë shumë i rëndësishëm për klubin.

Pas fitores 5-1 të Brazilit ndaj Tunizisë, mbrojtësi i Juventusit deklaroi: “Tani kemi një muaj e gjysmë garë për ta rikthyer Juventusin aty ku i takon. Ne e dimë se skuadra jonë ka gjithçka për të fituar sërish është në mentalitetin tonë, tani duhet të fokusohemi te suksesi i klubit".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat