Haaland: Si fëmijë, ëndërroja të luaja futboll

Futboll

Haaland: Si fëmijë, ëndërroja të luaja futboll

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 00:46
Haaland

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ndau mendimin e tij për rëndësinë e parave në një karrierë si futbollist profesionist.

“Si fëmijë, ëndërroja të luaja futboll dhe të jetoja me paratë që fitova për pjesën tjetër të jetës sime,” citon City Xtra fjalët e sulmuesit norvegjez në dokumentarin e Haaland “The Big Decision”.

Sipas Erling, është e rëndësishme që një futbollist të ketë një pagë të mirë, por ai nuk e konsideron këtë si synimin kryesor të karrierës së tij.

Kujtojmë se Haaland provoi fanellën e Manchester City këtë verë. Sulmuesi pati një fillim të mrekullueshëm në karrierën e tij me Qytetarët, duke shënuar 14 gola në vetëm 10 ndeshje për skuadrën e re.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat