Shkupi dështon 

Futboll

Shkupi dështon 

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:23
Pamje nga ndeshja Shkupi - Sileksi

Kampioni në fuqi, Shkupi, dështon në Çair, duke luajtur baras (0:0) me Sileksin e Kratovës, në takimin e javës së nëntë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut në futboll. 

Sileksi me meritë mori një pikë dhe gati edhe trepikëshin, për fat të skuadrës shqiptare Yankulov në minutën e 75-të nuk realizoi nga një rast ideal. 

Shkupjanet zhgënjyen me këtë barazim dhe mbeten larg kreut të tabelës.

Struga Trim Lum kryeson me 25 pikë, pasojnë Sileksi me 15, Shkëndija 15, Tikveshi 13, Shkupi 12 pikë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat