Reali konfirmon

Futboll

Reali konfirmon

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:45
Thibaut Courtois

Thibaut Courtois do të mungojë në ndeshjen që Real Madrid do të luajë këtë të dielë kundër Osasuna-s në “Bernabeu” duke nisur që nga ora 21:00.

Portieri belg, siç raportohet nga klubi në një deklaratë mjekësore, vuan nga “dhimbja e nervit shiatik të majtë” që e detyron atë të mos sfidën me Osasunën.

Burime nga Real Madridi, theksojnë se humbja e belgut mund të mungojë në tre ose katër ndeshjet e ardhshme për skuadrën e Carlo  Ancelottit.

Të njëjtat burime sigurojnë se në çdo rast Thibaut Courtois do të jetë në gjendje të luajë “El Clasicon” që Real Madrid dhe Barcelona do të luajnë në “Bernabeu” më 16 tetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat