Tragjedia në Indonezi, një minutë heshtje

Futboll

Tragjedia në Indonezi, një minutë heshtje

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 16:05
Tragjedia në Indonezi, një minutë heshtje

Tragjedia në Indonezi, një minutë heshtje në ndeshjet e kompeticioneve europiane!

UEFA ka njoftuar se do të mbahet një minutë heshtje në një pjesë të madhe të ndeshjeve të futbollit, në kujtim të viktimave të tragjedisë që ndodhi në stadiumin Kanjuruhan në Indonezi, ku humbën jetët rreth 170 persona.

Ky lajm është bërë publik nga vetë UEFA në një reagim zyrtar, ku ndër të tjera zbulon dhe kompeticionet ku do të mbahet një minutë heshtje në çdo fillim ndeshjeje.

Të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Champions League, Europa League, Conference League dhe play-off-i i Botërorit për femra do të nisë me një minutë heshtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat