Hamiti sheh 7 gola në fitoren e Realit të Madridit në Europë

Futboll

Hamiti sheh 7 gola në fitoren e Realit të Madridit në Europë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 16:22
Hamiti

Eldorjan Hamiti ka gjykuar në ndeshjen e sotme të Europës mes Realit të Madridit dhe Shakhtar Donetsk, sa i përket grup moshave U-19 në Uefa Youth League.

Arbitri shqiptar ka pasur jo pak punë për të bërë, në një ndeshje që pa 7 gola, pasi madrilenët fituan në shifrat 6-1.

Një penallti është akorduar në favor të Realit në minutën e 39, por Moran ka gabuar krejtësisht me konkretizimin.

Sa i përket kartonëve të dhënë në këtë takim, Hamiti ka nxjerrë 6 të verdhë nga xhepi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat