Sot është dita europiane e Ilir Dajës, bastet i japin fitoren turqëve

Futboll

Sot është dita europiane e Ilir Dajës, bastet i japin fitoren turqëve

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 13:46
Sot është dita europiane e Ilir Dajës, bastet i japin fitoren turqëve

Skuadra e Ballkanit do të zhvillojë ndeshjen e tretë në fazën në grupeve të Uefa Conference League.

Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja ka grumbulluar 1 pikë në 2 ndeshje dhe sfida përballë Sivasporit të Turqisë pritet të jetë vendimtare për ecurinë më tej.

Sivasspor po kalon një moment negativ në Superligën e Turqisë, duke u pozicionuar në vendin e 17-të. Megjithatë bastet sportive besojnë se turqit do ta kenë të lehtë ndaj skuadrës së Ballkanit.

Fitorja e Sivasspor kuotohet me koeficientin 1.45, ndërsa fitorja e Ballkanit me koeficientin 7.5 dhe barazimi 4.5.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat