Gati rinovimet me kapitenin dhe me Rrahmanin

Futboll

Gati rinovimet me kapitenin dhe me Rrahmanin

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 22:48
Gati rinovimet me kapitenin dhe me Rrahmanin

Aurelio De Laurentiis, duke përfituar nga pauza, do të përshpejtojë rinovimet e kontratave.

Kontrata e kapitenit Giovanni Di Lorenzo skadon në vitin 2026 dhe Napoli planifikon ta zgjasë atë të paktën deri në 2027-ën, me opsionin e një viti shtesë, pra deri në 2028-ën, sepse lojtari është plotësisht i disponueshëm për të përfunduar karrierën e tij në Napoli.

Mediet italiane theksojnë se në javët e ardhshme klubi do të takohet me lojtarin për të finalizuar gjithçka.

Nga ana tjetër, e njëjta gjë vlen edhe për mbrojtësin e Kosovës, Amir Rrahmani, me Napolin që dëshiron ta ketë atë në skuadër të paktën deri në 2027-ën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat