Fotoja e kombëtares franceze që ka bërë bujë…

Futboll

Fotoja e kombëtares franceze që ka bërë bujë…

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 18:02
Fotoja e kombëtares franceze që ka bërë bujë…

Federata Franceze e Futbollit kishte një ide të bukur për skuadrën e saj në Kupën e Botës. Ideja ishte që të silleshin në Katar të gjitha fanellat e klubeve ku lojtarët e tyre aktualë filluan të luanin futboll si amatorë.

Të premten, FFF publikoi një foto të lojtarëve duke pozuar rastësisht, ose me fanellat e tyre ose duke i treguar ato, por një lojtar mungonte në fotografi.

Arsyeja e dhënë ishte se ideja ishte të falënderoheshin klubet e origjinës për kontributin e tyre në stërvitjen e yjeve të rinj dhe se ato ishin gjithmonë klube amatore.

Matteo Guendouzi, megjithatë, ka si klub të parë Paris Saint-Germain, një klub profesionist. Ai ndodh të jetë edhe lojtar i Marseille dhe nëse do të kishte pozuar me fanellën e PSG-së, do ta kishte bërë me fanellën e njërit prej rivalëve të tyre më të mëdhenj.

PSG dhe Marseille kanë pasur gjithmonë një rivalitet të madh në kampionatin francez, sidomos vitet e fundit. Kështu që ish-lojtari i Arsenal-it ka preferuar të mos zemërojë tifozët e tij aktualë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat