Ferreira është ndër dy favoritët për kombëtaren braziliane

Futboll

Ferreira është ndër dy favoritët për kombëtaren braziliane

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 23:35
Abel Ferreira

Abel Ferreira luan fuqishëm për pankinën e kombëtares braziliane.

Sipas ESPN, ish-trajneri i PAOK-ut dhe Fernando Diniz (trajneri aktual i Fluminense) janë dy favoritët për të marrë drejtimin e “Seleçao”.

Sipas të njëjtit burim, presidenti i federatës i vlerëson të dy, ndërsa në avantazhet e tyre është se nuk do të kenë nevojë për kohë për t’u përshtatur, si ekspertë në ligën vendase.

Prandaj pritet që zgjedhja përfundimtare të bëhet mes të dyve, me kandidaturën më pak të mundshme të Jorge Jesus.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat