Shqiptari futet nga stoli dhe i dhuron kualifikimin Legias në minutën e 100-të

Futboll

Shqiptari futet nga stoli dhe i dhuron kualifikimin Legias në minutën e 100-të

Më: 17 gusht 2023 Në ora: 21:13
Legia

Kualifikim dramatik, Legia e Varshavës i falet Ernest Muçit.

Talenti shqiptar u fut nga stoli në minutën 90+4 në dueli ndaj Austrisë së Vjenës, duke shënuar golin e 3-5 në minutën e 90+10.

Falë golit të Muçit, kampionët e Polonisë, arritën të siguronin kualifikimin në “Play-Off”-in e Ligës së Konferencës.  

Kujotjmë që në ndeshjen e parë Legia qe mposhtur me rezultatin 1-2 në shtëpi, ndërkohë që përmbysi gjithçka në transfertën austriake. 

Nga stoli duelin e sotëm e nisi dhe Celhaka që u aktivizua në minutën e 74-t.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat