Flamuri kombëtar shfaqet në stadiumin e Freiburgut, i çartë serbët   

Futboll

Flamuri kombëtar shfaqet në stadiumin e Freiburgut, i çartë serbët   

Nga: K.G.. Më: 10 nëntor 2023 Në ora: 14:17
Flamuri kombëtar shfaqet në stadiumin në Freiburg

Skuadra e Freibugut e ka deklasuar me rezultat 5:0 ekipin serb TSC.

Skuadra gjermane është në vend të dytë me 7 pikë dhe ka dy me pak se lideri i Grupit A në Europa League, West Ham. 

Pamfleti serb “Kurir” shkarravit duke shkruar: “Flamuj shqiptarë, edhe pse në skuadrën gjermane nuk luan asnjë shqiptar, por shihet se qëllimi kryesor i tyre ishte provokimi”.

Flamuri kombëtar dhe brohoritje Kosova nga disa tifozë (shqiptarë) i ka sikletuar disa media serbe duke e qarë hallin e klubit nga Baçka Topola.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat