Shkupi eliminohet, në finale Voska takohet me Tikveshin

Futboll

Shkupi eliminohet, në finale Voska takohet me Tikveshin

Nga: K.G. Më: 17 prill 2024 Në ora: 17:10
Shkupi

Shkupi nuk ia doli në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Maqedonisë së Veriut në futboll.

Shkupjanët luajtën baras (0:0) me Tikveshin në Kavadar edhe sfida e parë në Çair pati përfunduar baras (0:0).

Kësisoj penalltitë përcaktuan finalistin. 

Tikveshi ka fituar me penallti me rezultat 5:3. 

Në finale do të takohen Voska Sport dhe Tikveshi.

Shkupi është eliminuar nga garat e Kupës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat