“Përgatitemi me entuziazëm”, Ancelotti para Dortmundit: Skuadër e fortë, por ne jemi Reali

Futboll

“Përgatitemi me entuziazëm”, Ancelotti para Dortmundit: Skuadër e fortë, por ne jemi Reali

Më: 27 maj 2024 Në ora: 20:32
Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti analizoi Dortmund, në prag të finales së Champions.

“Djersa e ftohtë vjen pasditen e së shtunës. Është krejt normale. Por unë jam i përgatitur dhe ekipi im më jep shumë besim. Unë i shoh të përqendruar, në modalitetin e Champions League”.

Për diferencën në krahasim me finalen e tij të parë si trajner: “Përgatitja për këto ndeshje është gjithmonë e njëjtë, me entuziazëm. Është ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Është finalja ime e nëntë, duke numëruar tre si lojtar, dhe është gjithmonë e njëjta: lumturi të jesh këtu dhe më pas të shqetësohesh. Do të vijë frika, por së pari dua ta shijoj dhe do ta shijoj”.

Për favorizimin e pretenduar ndaj Real Madridit: “Të mos mendojmë për këtë. Le të mendojmë të luajmë një ndeshje kundër një kundërshtari që e meritonte të arrinte në finale, bëri shumë mirë, eliminoi skuadra shumë cilësore… Verdhezinjtë u treguan të mrekullueshëm, qëndrim, përkushtim…. Jemi të bindur se do të vuajmë, do të luftojmë… Si në të gjitha finalet”.

Për finalen e Ligës së Kampionëve: “Le të shkojmë dhe ta luajmë me gjithë entuziazmin e botë që kërkon një finale. Të fillojmë mirë javën, të stërvitemi mirë, të jemi të qetë, të sigurt… Është një javë për t’u gëzuar. Ne do të gëzojmë deri të premten, sepse arritja në finale është gjithmonë një sukses dhe do ta shijojmë këtë moment”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat