Bilalli nuk lëviz nga klubi i fëmijërisë

Futboll

Bilalli nuk lëviz nga klubi i fëmijërisë

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 19:58
Pamje

SC Gjilani dhe Oltion Bilalli vazhdojnë së bashku edhe për dy vite të tjera.

Marrëveshja ndërmjet sulmuesit dhe klubit të tij të fëmijërisë është nënshkruar deri në verën e vitit 2026.

Bilalli, i cili njëherit është produkt i akademisë së klubit kuqebardhë ka qenë një nga lojtarët kryesor të skuadrës në sezonin e fundit, dhe nuk ishte e lehtë aspak të largohej nga kampi gjilanas.

Gjilani po vazhdon fuqishëm me rinovimin e lojtarëve kryesor në skuadër, madje duke bërë disa transferime mjaftë cilësore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat