Ballkani i Munishit fiton në Skenderaj, thellon epërsinë në krye të tabelës

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 14:53
Ballkani

Kryetrajneri Ismet Munishi me Ballkanin nga Theranda importuan tre pikë të mëdha nga stadiumi “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Ballkani e gjunjëzon me rezultat 2:1 Drenicën, në takimin e javës së 14-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Në minutën e 3-të, Ermal Krasniqi shënon dhe kalon në epërsi liderin. Në minutën e 29-të, Mirlind Daku, sulmuesi më i mirë në elitë, thellon epërsinë në 0:2.

Ky është goli i 19-të i Dakut dhe kryeson bindshëm listën e shënuesve.
Në minutën e 80-të, Zeka qëllon shtyllën e Drenicës. Në minutën e 89-të Drenica ngushton humbjen në 1:2 me golin e Bejtës që e shfrytëzoi gabimin e portierit Ruxhi.

Ballkani realizon fitoren e dhjetë nga 13 ndeshjet e deritashme, një takim ka me pak të luajtur.
Ballkani udhëheq renditjen me 32 pikë, ka pesë pikë më shumë se kampioni në fuqi Drita, që zë vendin e dytë, ndërsa Drenica renditet në pozitën e pestë me 18 sosh.