Mësohet se si e bëri mashtrimin Kieran Trippier: Përmes WhatsAppit u tha miqve të tij që të vinin baste për kalimin e tij te Atletico Madridi

Futboll

Mësohet se si e bëri mashtrimin Kieran Trippier: Përmes WhatsAppit u tha miqve të tij që të vinin baste për kalimin e tij te Atletico Madridi

Më: 6 janar 2021 Në ora: 07:59
Kieran Trippier

Kieran Trippier në mënyrë tronditëse u tha miqve të tij përmes mesazheve të shkëmbyera në WhatsApp për të vënë bast paratë e tyre mbi të për një kalim te Atletico Madrid në 2019, sipas raportimeve të mediave në Angli.

Mbrojtësi 30-vjeçar u ndëshkua fillimisht me dhjetë javë të mos luante futboll, pasi ai bëri katër shkelje bastesh.

Sidoqoftë, Shoqata e Futbollit nuk e ka zbatuar pezullimin pasi ato i japin klubit aktual të Trippier të mbledhë më shumë informacion.

Gjetjet tronditëse pas ndalimit u botuan të martën, e cila zbuloi shkallën e diskutimeve të Trippier me miqtë e tij.

Trippier u largua nga Spurs në vitin 2019 dhe kishte interesim edhe nga Juventus dhe Napoli, por ish-mbrojtësi i djathtë i Tottenhamit do të transferohej në Atletico me një marrëveshje trevjeçare .

Sidoqoftë, një shkëmbim bisedash në WhatsApp me një mik zbuloi se ata e pyetën lojtarin e Atleticos nëse duhet të vinin bast që ai të transferohej në Spanjë.

“Mos më fajëso nëse diçka shkon keq. Kjo nuk duhet, por thjesht po ju njoftoj [sic]”.

Trippier shtoi në një mesazh vijues: “Bëni baste nëse dëshironi shoqëri”.

Anglezi madje hap një lidhje me negociata me një mik në një diskutim tjetër, duke thënë se kryetari i Tottenhamit, Daniel Levy po priste për 500,000 euro shtesë.

Miku më vonë do të vendoste dy baste nga 25 euro në Trippier për të bërë kalimin e tij në Atletico nga Spurs.

Sipas The Daily Mail , Trippier kurrë nuk u tha në mënyrë të qartë miqve të tij që të vinin bast në lëvizjen e tij në mesazhet e WhatsApp.

Trippier i tha shokut në një bisedë të hershme që të njëjtin muaj se bastoret e kishin atë në shanset 6/1 për t’u transferuar në Atletico.

Ish-lojtari i Burnleyt u përgjigj me tre emoji  duke qarë dhe më pas duke qeshur para se të dërgonte dy mesazhe të tjera, për t’i fshirë më pas me shpejtësi.

Derisa Trippier mbylli transferimin, ai u dërgoi një mesazh miqve të tij në një grup WhatsApp duke thënë se ishte një “marrëveshje e kryer”.

Dy nga miqtë e Trippier do të vendosnin një bast në lëvizjen e tij të Atletico menjëherë pas kësaj, e cila përfshinte një bast rreth 300 euro në shanset 4/11.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat