Tusha shënon por humbin thellë nga gjiganti turk

Futboll

Tusha shënon por humbin thellë nga gjiganti turk

Më: 20 janar 2021 Në ora: 19:19
Tusha shënon por humbin thellë nga gjiganti turk

Futbollisti nga Kosova, Veton Tusha, 18-vjeçari, shënon për Denizlisporin, por humbin thellë në Stamboll 6:1 nga Galatasaray, në kuadër të javës së 20-të të Kampionatit të Turqisë.

Tusha shënon në minutën e 48-të, duke e ngushtuar rezultatin në 3:1 por në minutat vijues vendasit dominuan. 

Për Galatasarayn shënuan Akbaba (9'), Feghouli (17'), Donik (45+1'), Ozkal (60'-autogol), Belhanda (64'), Sekidika (90+1'). 

Tusha u aktivizua në lojë në minutën e 46-të. Galatasaray është në vend të tretë me 36 pikë, kurse Denizlispor i fundit me 14 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat