Humbja turpëruese në kampionat, tifozët tmerrojnë lojtarët

Futboll

Humbja turpëruese në kampionat, tifozët tmerrojnë lojtarët

Më: 30 janar 2021 Në ora: 20:25
Humbja turpëruese në kampionat, tifozët tmerrojnë lojtarët

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri! Pak ditë më parë, në qendrën stërvitore të skuadrës së Skënderbeut u futën tifozët, për t’i kërkuar lojtarëve të bëjnë kthesën, pas formës së keqe që skuadra po kalon.

Megjithatë pak a shumë e njëjta gjë ka ndodhur edhe në Francë, me skuadrën e St. Ettiene.

Tifozët të irrituar nga humbja e fundit në kampionat ndaj Lyonit me rezultatin 5:0, mëngjesin e sotëm kanë shkuar në qendrën stërvitore, për të kërkuar llogari.

Në numër të madh, tifozët pushtuan qendrën stërvitore, teksa u munduan të qetësohen nga trajneri dhe kapiteni i skuadrës.

Këta të fundit, i kanë premtuar tifozëve se nga ndeshja e radhës do të vijë ngritja dhe rezultatet pozitive të skuadrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat