Ja 16 skuadra që vazhdojnë garën në Europa League

Futboll

Ja 16 skuadra që vazhdojnë garën në Europa League

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 23:28
Ja 16 skuadra që vazhdojnë garën në Europa League

Europa League sot fazën e parë me eliminim të këtij sezoni.

Në mbrëmje u plotësuan të gjitha skuadrat që do të duelojnë në fazën e 1/8-ave të garës.

Të tetë përballjet do të mësohen ditën e nesërme në orën 13:00 në Nion të Zvicrës, ku do të hidhet shorti për raundin e radhës së Europa League.

Në këtë fazë, mund të ndodhin të gjitha përballjet, ndryshe nga faza paraprake kur përjashtoheshin përballjet nga i njëjti shtet.

Ndërkohë, ndeshjet e fazës së 1/8-ave të Europa League do të zhvillohen në dy data (11 dhe 18 mars).

16 skuadrat e kualifikuara janë:

AC Milan 
Ajax 
Arsenal 
Dinamo Zagreb 
Dynamo Kyiv 
Granada
Manchester United 
Molde
Olympiacos
Rangers
Roma 
Shakhtar Donetsk 
Slavia Praha 
Tottenham 
Villarreal 
Young Boys.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat