Prezantuesja trishtohet në emision nga serbi i pa edukatë, dikur trajner i Prishtinës!

Futboll

Prezantuesja trishtohet në emision nga serbi i pa edukatë, dikur trajner i Prishtinës!

Nga: Kemajl Goca Më: 2 mars 2021 Në ora: 17:26
Prezantuesja trishtohet në emision nga serbi i pa edukatë, dikur trajner i Prishtinës!

Merre me mend në vjeshtën e vitit 1988 dhe deri me 9 mars të vitit 1989, ka qenë kryetrajner i Prishtinës, kur garonte në Ligën e Dytë federative të ish Jugosllavisë! Milan Zhivadinoviq, një njeri i pa edukatë dhe gjithmonë kundër shqiptarëve, e kishte udhëhequr Prishtinën, saqë po të mundte atëkohë, do ta zhdukte edhe Ardian Koznikun, në atëkohë talent i madh dhe pastaj u bë idhull botëror. 

Ky idiot edhe me paratë e KF Prishtinës apo të shqiptarëve ishte martuar atëkohë. Se sa i gërditshëm është ky më së miri e fakton në një emision në Serbi, prezantuesja dy herë u desh të reagojë gjatë emisionit nga fjalori i këtij rrugaçit dhe dikur edhe si përkrahës i kriminelit të luftës Zhelko Razhnatoviç! 

“Ish përzgjedhësi i ekipit tonë kombëtar të futbollit, Milan Zhivadinoviq, u bashkua drejtpërdrejt në programin televiziv K1, ku foli për situatën aktuale në futbollin serb, me rastin e sjelljes së presidentit të FSS Sllavisa Kokeza për një bisedë informuese për shkak të lidhjeve të dyshuara me një grup kriminal.

Image

Zhivadinoviq pa fije edukate

Në disa raste, Zhivadinoviç ftonte njerëzit për të cilët ai po fliste për ja** rama, sepse, siç thotë ai, ata nuk janë kriminelë për të, por ja ** re.

Në një moment, prezantuesja Jovana Joksimoviq iu lut që të shprehej më me edukatë dhe t'i kushtonte vëmendje fjalorit, por trajneri me përvojë vazhdoi vetë. ‘Ata nuk kanë ide kur vijnë në funksione të caktuara çfarë, si, ku...

Nuk do të doja të fyeja dhe të poshtëroja dhe t'i quaja kriminelë. Këta janë ja ** re, të cilët do ta shesin prapanicën e tyre për pak para’. Prezantuesja i drejtohet: “Unë absolutisht ju kërkoj që vetëm të kujdeseni për fjalorin, kjo është e vetmja gjë që ju kërkoj”! “Për çfarë duhet të kujdesem? - pyeti veten Zhivadinoviq”, shkruan mes të tjera “Kurir”.

Futboll serb udhëhiqet nga bandat, dëshmia më e mirë është së fundi edhe Sllavisha Kokeza u morë në bisedë informative, si i dyshuar në lidhje me krimin e organizuar!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat